O mnie

Czas na przedstawienie się…

Mikołaj Doskocz. Jestem radcą prawnym specjalizującym się w prawie lotniczym. Prowadzę Kancelarię Prawa Lotniczego LATAJ LEGALNIE, poza tym prowadzę zajęcia z prawa lotniczego na Politechnice Poznańskiej – Centrum Kształcenia Lotniczego.

Doradzając wielu organizacjom z branży lotniczej zrozumiałem, że nadmiar przepisów utrudnia prowadzenie działalności. Właśnie dlatego przyjąłem główne założenie mojej praktyki – ułatwienie pracy wszystkim moim Partnerom. Zawsze staram się znaleźć najprostsze rozwiązanie a powierzoną mi sprawę prowadzę od A do Z – nie musisz w ogóle angażować swojego czasu na pisanie i aktualizowanie instrukcji operacyjnych, podręczników SMS, umów, regulaminów, pism i wniosków, tylko poświęcić go na pracę albo odpoczynek.

Od 10 lat pracuję w lotnictwie i dobrze poznałem jego realia, problemy i codzienne zmagania. Kierowałem spółką zarządzającą lotniskami, prowadziłem certyfikacje AOC i AWC, pomagałem w uzyskiwaniu zezwoleń SPO, SPO HR, wprowadzałem na rynek nowe podmioty lotnicze, brałem udział w pisaniu i opiniowaniu projektów ustaw i rozporządzeń. Ogólnie pomagałem w prowadzeniu biznesu lotniczego.

A dlaczego piszę bloga? Żeby podnosić świadomość prawną w środowisku lotniczym. I lepiej się Wam przedstawić.