Babice do zamknięcia, bo…dzieci nie mogą się uczyć

babiceDla rozrywki na piątkowy wieczór – nawet nie trzeba alkoholu żeby wprowadzić się w dobry humor 🙂

http://dlapilota.pl/wiadomosci/dlapilota/jaka-przyszlosc-lotniska-na-babicach-kolejne-proby-ograniczenia-dzialalnosci-ob

Już wiele było głosów w dyskusji, ale chińskich tortur wpływających na zdrowie psychiczne albo zależności lotnisko-poziom nauki w szkole jeszcze nie słyszałem.

Ogólnie wypada pozdrowić Stowarzyszenie „Ciche Niebo Nad Warszawą” i życzyć tego, czego członkowie oczekują po zamknięciu lotniska – spokoju, odpoczynku po ciężkiej pracy i dużo, dużo zdrowia. Psychicznego też 🙂

2 myśli na temat “Babice do zamknięcia, bo…dzieci nie mogą się uczyć

 1. Jaka jest szansa na likwidację lotniska aeroklubowego? Podobna sytuacja zaczyna się w podkrakowskim Pobiedniku. Mieszkańcy okolicznych wsi zaczynają chodzić po domach i zbierać jakieś podpisy. Inni twierdzą, że lotnisko będzie musiało się usunąć, bo w tym kierunku idzie budownictwo mieszkalne i będą osiedla. Czy to w ogóle jest możliwe?

  Polubienie

  1. Witam, dopóki lotnisko działa zgodnie z prawem nie ma narzędzi żeby je zamknąć. Zezwolenie na założenie lotniska, wpis do rejestru itp ma zarządzający i są to jego prawa podmiotowe, których pozbawić można tylko w drodze ustawy. Nawet gdyby 100% sąsiadów było przeciwko nic im to nie da. Oczywiście dopóki wszystko jest zgodne z prawem, np z normami hałasu, bezpieczeństwa itp. Nie ma w polskim systemie prawnym narzędzia, które pozwala na zamknięcie lotniska, bo taka jest wola mieszkańców.

   W Pobiedniku z tego co wiem (a dobrze znam lotnisko) nie ma ryzyka związanego z hałasem czy naruszaniem przepisów ochrony środowiska.

   Pozdrawiam Mikołaj

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s